Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Останнім часом надходять нарікання на роботу Єдиного державного реєстру судових рішень, який покликаний зробити судову систему відкритою та прозорою, зберігши при цьому конфіденційність приватної інформації про осіб. Натомість, громадянам іноді важко скористатись даними ресурсом. У зв’язку з цим роз’яснюється наступне.
Забезпечення доступу до судових рішень (постанов, вироків, ухвал, рішень, судових наказів), ухвалених судами загальної юрисдикції, регулюється Законом України "Про доступ до судових рішень", Порядком ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 року № 740 (зі змінами), Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 та погодженого ДСА України (із змінами і доповненнями).
На виконання даних нормативно-правових актів у Україні створено Єдиний державний реєстр судових рішень (ЄДРСР), який функціонує в мережі Інтернет на порталі Судова влада України за адресою http://reyestr.court.gov.ua.
Суд вносить до ЄДРСР електронні копії всіх судових рішень і окремих думок суддів, викладених у письмовій формі, не пізніше наступного дня після їх ухвалення або виготовлення повного тексту.
При цьому суддя обов’язково засвідчує електронні копії судових рішень своїм електронним цифровим підписом.
В Ніжинському міськрайонному суді Чернігівської області електронні копії судових рішень надсилаються до Реєстру суддею у справі у зазначені вище строки за допомогою автоматизованої системи документообігу суду.
За невнесення рішення до Реєстру або внесення його з порушенням строків, встановлених законом, суддя несе персональну відповідальність.
Судові рішення, внесені до ЄДРСР, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України. Користувачу налаються можливості пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування судових рішень або їхніх частин.
Обмеження права вільного користування Реєстром допускається настільки, наскільки це необхідно для захисту інформації, яка за рішенням суду щодо розгляду справи у закритому судовому засіданні підлягає захисту від розголошення.
Доступ до ухвал про обшук житла чи іншого володіння особи (або про відмову у задоволенні такого клопотання), про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії (або про відмову ) забезпечується через один рік після внесення таких ухвал до Реєстру.
Не можуть бути розголошені відомості, які дають можливість ідентифікувати особу (імена, адреси, номери телефонів, номерні знаки транспортних засобів, податкові коди, банківські рахунки, номери платіжних карток, відомості з реєстрів нерухомого майна, інше). Такі відомості замінюються літерними або цифровими позначеннями.
«Кодування» (приховування) інформації, яка не підлягає розголошенню, забезпечує Державне підприємство «Інформаційні судові системи» (поштова адреса 04050, м. Київ, вул. Плещеєва, 10, тел. (044) 207-35-59). Враховуючи те, що в Україні щодня виноситься тисячі судових рішень, очевидно, що для даної процедури «кодування» потрібен час. Саме цим пояснюються те, що в Реєстрі рішення стають доступними для загального перегляду лише через певний термін після їх внесення суддею до Реєстру (від кількох днів до місяця).
Отримати детальнішу інформацію про користування ЄДРС:
Як ознайомитись з судовим рішенням?
При будь-яких проблемах з пошуком у Реєстрі судових рішень Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області, суд гарантує сприяння і всебічну допомогу та просить при виникненні складностей неодмінно звернутись безпосередньо до суду.