Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

    

До відома маломобільних груп населення !

       Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України. Це, зокрема, стосується й безперешкодного доступу до приміщень судів осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення.
         Керівництвом Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області  розроблено і реалізовано комплекс заходів щодо вирішення питання розміщення у приміщеннях суду маломобільних груп населення, яке дозволило б створити гідні умови їх перебування у будівлі та забезпечило б належний рівень захисту їх прав.
         Вхід до приміщення суду обладнаний стаціонарним пандусом (використання яких можливе за допомогою інших осіб) і кнопкою виклику з переговорним пристроєм, а також табличками з відповідною інформацією про пандус, кнопку виклику, напрямок руху для маломобільних груп населення, розташованими на прийнятній для маломобільних груп населення  висоті (у т.ч. для інваліда на візку).
        Прийом громадян забезпечується на першому поверсі. Додатково повідомляємо, що маломобільні групи населення обслуговуються поза чергою! На стендах у фойє розміщені зразки процесуальних документів та інша корисна інформація.
         Крім цього нагадуємо Вам, що представники сторін можуть обмінюватися між собою та судом документами в електронній формі, що значно зекономить Ваш час та кошти. Офіційна електронна адреса Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області: inbox@ng.cn.court.gov.ua Також в суді встановлено необхідне обладнання для проведення судових засідань в режимі відеоконференції.
         Наказом голови суду визначено особу, відповідальну за доступ до правосуддя маломобільних груп населення під час звернення до суду. Такою особою визначено старшого судового розпорядника Гусєва Сергія Григоровича, а за його відсутності – судового розпорядника Дусь Людмилу Василівну (контактний номер телефону (04631) 7-57-60).
       Відповідальна особа зобов’язана, при зверненні до суду осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення, надавати допомогу у оформленні заяв про надання копій судових рішень, документів про ознайомлення з матеріалами справи, забезпечувати видачу справ для ознайомлення, надавати консультативну допомогу щодо стану розгляди справи у суді, забезпечувати супровід вказаних осіб у суді тощо.