Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Основні правила утворення округів і визначення кількості суддів

  1. Мінімальна кількість суддів має становити 12 посад. В окремих випадках (наприклад, коли велика відстань до найближчого суду, який було б можливо включити в округ, ін.) мінімальна кількість суддів може становити 11 посад (в зоні АТО – 10).
  2. Приміщення "центрального" суду має бути рівновіддаленим до інших приміщень судів, що входять в округ. Разом з тим, можуть бути виключення: наприклад, якщо суд не є рівновіддаленим, але згідно з наказом ДСА України він налічує більше, ніж в 2 рази суддів порівняно з іншими судами, які включено в округ; приміщення є державною власністю (з віднесенням до сфери управління ДСА) та НЕ знаходиться в приміщенні жилого будинку чи гуртожитку тощо.
  3. Якщо для нового окружного суду сума кількості суддів згідно з наказом ДСА від 08.08.2017 №843 (графа 2) є більшою від суми нормативної (модельної) кількості суддів (графа 1), то запропонована кількість суддів для нового окружного суду має дорівнювати сумі нормативної (модельної) кількості суддів плюс 1 посада судді.
  4. Якщо для нового окружного суду сума кількості суддів згідно з наказом ДСА від 08.08.2017 №843 (графа 2) є меншою від суми нормативної (модельної) кількості суддів (графа 1), то запропонована кількість суддів для нового окружного суду має дорівнювати сумі кількості суддів згідно з наказом ДСА плюс 1 посада судді на кожних 5 одиниць, що перевищує сума графи 1 щодо судів, які включено в округ, суму графи 2 цих судів.
  5. При визначення нової кількості суддів враховувати фактично зайняті посади суддів.

 

Правила визначення назви нового, ОКРУЖНОГО суду

  1. Назву ОКРУЖНОГО суду потрібно вказати з урахуванням декомунізації. Звертаємо увагу: декомунізація стосується тільки окружного. Найменування судів, які мають ліквідувати, вказуємо сьогоднішнє.
  2. Якщо у місті утворено суд ТІЛЬКИ із судів, які знаходяться у цьому місті, то назва суду буде "Окружний суд міста….". Наприклад, Окружний суд м. Тореза Донецької обл.

        Але якщо до всіх судів міста додається який-небудь суд, юрисдикція якого поширюється на іншу адміністративну територію, то назва суду буде за місцем знаходження "центрального суду". Наприклад, до 2 районний судів м.Житомира додано Житомирський РАЙОННИЙ суд; у цьому випадку назва суду буде "Житомирський окружний суд".

        Якщо сьогодні суд "міськрайонний", то новий суд НЕ БУДЕ "окружний міста". Наприклад, Білоцерківський міськрайонний буде "Білоцерківський окружний", а НЕ "Окружний м. Біла Церква".

        Перед визначенням нової назви суду ще раз ознайомтеся із статтею 21 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

 

КАРТА ОПТИМІЗАЦІЇ СУДІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ